Najlepsi piłkarze w ekstraklasie 20/21

  • przez
Najlepsi piłkarze w ekstraklasie 20/21

Sezon 2020/2021 był bardzo wyrównany i niemal do końca sezonu rozstrzygała się walka o mistrzostwo. Równie ciekawie było w starciach o europejskie puchary i utrzymanie. Przełożyło się to na wiele występów indywidualnych, gdzie brylowały zarówno stałe gwiazdy, jak i całkiem nowi zawodnicy. Jacy byli najlepsi piłkarze w ostatnim sezonie? 

Bramkarze 

Znowu docenić należy klasę byłego bramkarza polskiej kadry, czyli Artura Boruca. Bez jego licznych interwencji i pięknych parad Legia z pewnością nie zdobyłaby mistrzostwa. Nie przez przypadek Boruc zachował najwięcej czystych kont w lidze, bo aż 12. Robi to szczególne wrażenie ze względu na jego wiek, czyli 41 lat. 

Wiele specjalistów jednak na pierwszym miejscu, wśród bramkarzy, stawia DusanaKuciaka. Były piłkarz Legii idealnie odnalazł się w Lechii. Zanotował najwięcej interwencji w całej lidze i był niejednokrotnie wybierany do jedenastki kolejki. Bez niego klub prędzej walczyłby o utrzymanie niż o europejskie puchary. Należy wyróżnić też takich piłkarzy jak Dominik Hładun z Zagłębia czy Dante Stapicę z Pogoni. 

Obrońcy

Największym zaskoczeniem sezonu 20/21 był z pewnością występ Rakowa Częstochowa, który zdobył wicemistrzostwo i puchar kraju. Podporą drużyny był Kamil Piątkowski, który dzięki temu zaliczył nawet debiut w reprezentacji. W meczu z Andorą grał jak równi z równym z Kamilem Glikiem. Dobre występy młodego zawodnika (zaledwie 20 lat) przełożyły się na transfer do Salzburga, gdzie powinien stać się zawodnikiem na międzynarodowym poziomie. 

Wyróżnić należy też obronę Legii ze świetnym Filipem Mladenoviciem. Partnerował mu równie świetny w destrukcji Josip Juranovic. Obrona drużyny ze stolicy była prawdziwym monolitem, dzięki czemu Legia miała najlepszy bilans bramek w lidze. 

Pomocnicy 

Legia od wielu lat znana jest ze sprowadzania utalentowanych Brazylijczyków. Wystarczy wspomnieć tutaj Edsona lub Rogera. Do tego grona dołączył świetny technicznie Luquinhas. Świetny w kreacji zawodnik imponował przygotowaniem fizycznym i umiejętnością ostatniego podania. Dołożył do tego trzy bramki. Niestety, ale z powodów rodzinnych zdecydował się wrócić do ojczyzny. 

Wyróżnić należy też doświadczonego Filipa Starzyńskiego, który przeżywa drugą młodość w Zagłębiu Lubin. 30-letni zawodnik pojechał swego czasu na Euro 2016 i dalej liczy na powołania od Paulo Sousy. 

Napastnicy 

Co prawda królem strzelców Ekstraklasy został TomasPekhart, ale należy wyróżnić też innych zawodników ze słabszych klubów. Na szczególną pochwałę zasługuje Jakub Świerczok, który wydostał niemal w pojedynkę Piast Gliwice ze strefy spadkowej. Zaowocowało to nawet wyjazdem na Euro 2020. Być może zawodnik znowu wyjedzie do klubu zagranicznego, po licznych doświadczeniach w Niemczech i Bułgarii. 

Piłkarzem sezonu trzeba jednak uznać TomasaPekharta. Czeski reprezentant kraju ma prawie 2 metry wysokości, a mimo to wyróżnia się świetną techniką i umiejętnością rozegrania piłki. Doświadczony zawodnik ma za sobą występy w tak dobrych klubach jak Las Palmas czy Southampton. 32-latek w końcu odnalazł dla siebie ulubioną ligę i powinien stanowić o sile Legii przez następne parę lat.