Informacje Ekstraklasy

Powołania na EURO – Kto z Ekstraklasy?

Co prawda nasza kadra na Euro opiera się raczej na zawodnikach z zagranicy, ale znalazło się paru zawodników z Ekstraklasy. Paulo Sousa nie był specjalnie zachwycony poziomem rozgrywek polskiej ligi. Zauważył jednak potencjał niektórych zawodników. Wydawało się, że piłkarzy z Ekstraklasy będzie więcej – zabrakło między innymi Bartosza Kapustki. Mimo wszystko w kadrze znalazło się trzech zawodników: Kamil Piątkowski, Kacper Kozłowski i Jakub Świerczok.

Kamil Piątkowski

Euro 2020 będzie dla Kamila Piątkowskiego szansą na nabranie doświadczenia. Zawodnik Rakowa Częstochowa będzie raczej głębokim zmiennikiem. Sukcesem może być dla niego ławka rezerwowych. Piłkarze Rakowa Częstochowa pokazali się w tym sezonie z naprawdę dobrej strony. Wicemistrzostwo zostało zdobyte nie tylko dużą ilością bramek, ale świetną obroną. Kamil Piątkowski z pewnością był tej podporą drużyny. Przyczynił się też do zdobycia pucharu Polski.

Zawodnik ceniony jest za umiejętne łącznie gry ofensywnej i defensywnej. W klubie zdążył strzelić już 3 gole jako obrońca. Zdążył zadebiutować już w kadrze w meczu z Andorą. Wyróżniał się pewną grą i nie odstawał od Kamila Glika. Świetne występy zaowocowały transferem do Salzburga. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek jego wspaniałej kariery.

Kacper Kozłowski

Szeroka kadra może być sporym wyróżnieniem dla Kacpra Kozłowskiego. Zawodnik ten ma bowiem zaledwie 17 lat. W kadrze zadebiutował już w sezonie 2018/2019 zostając jednym z najmłodszych debiutantów w historii tego klubu. Zawodnik dopiero w tym sezonie jednak zaczął grać w pierwszym składzie. Od młodości związany ze słynną szkółką Bałtyka Koszalin, przeszedł następnie do Pogoni Szczecin.

Kozłowski jest naszą sporą nadzieją w kontekście pomocy reprezentacji. Bez wątpienia brakuje w niej tak kreatywnych zawodników. Opierają się oni przeważnie na szybkości i sile fizycznej. Kacper łączy zachodni, techniczny styl grania z przebojowością. Od zawsze związany z kadrami młodzieżowymi – zdążył już zadebiutować w reprezentacji. W meczu z Andorą wyróżnił się kilkoma ciekawymi akcjami. Paulo Sousa widzi w nim wielki potencjał i oznajmił, że widzi w nim podporę reprezentacji w przyszłości.

Jakub Świerczok

Powołania z Ekstraklasy to nie tylko młode talenty bez większych szans na występ. Doświadczeniem może imponować Jakub Świerczok. Może on być „jokerem” z ławki, który będzie wchodził na podmęczonego przeciwnika. Zawodnik ma już doświadczenie w piłce zagranicznej. Rozegrał przed laty kilka meczy w FC Kaiserslautern. Po ponownym epizodzie do polskiej ligi – znowu wrócił za granicę. Tym razem do Bułgarii, gdzie rozegrał kilka świetnych sezonów w ŁudogorcuRazgrad. Zdobył z nimi 4 mistrzostwa kraju.

Świerczok postanowił rok temu powrócić do Ekstraklasy. Stał się najlepszych zawodnikiem Piasta Gliwice, gdzie strzelił w tym sezonie 15 bramek. Drużyna Fornalika co prawda słabo zaczęła sezon, ale z Jakubiem w składzie prawie wywalczyli europejskie puchary. To z pewnością zawodnik z największymi szansami, spośród wymienionych, na grę na Euro.

Jak sobie poradzą? Sprawdzaj na bieżąco newsy z EURO 2020: https://sport.betfan.pl/euro-2020/