Zakłady Bukmacherskie

Jak analizować mecze Ekstraklasy przed obstawieniem meczu?

Obstawianie meczów może wydawać się niezobowiązującą zabawą. Większość typujących wchodzi do gry z małą stawką z obawą o stratę większej sumy. Jednymi z najbardziej popularnych przedmiotów zakładów są rozgrywki Ekstraklasy. Znaczącym i często popełnianym przez obstawiających błędem związanym z tym typem rywalizacji jest brak umiejętności logicznego, niemal matematycznego myślenia. 

Forma drużyny 

Przed ewentualnym obstawieniem meczu warto wgłębić się w stan zdrowia zawodników i ich umiejętności pracy zespołowej. Ważne są między innymi przebyte kontuzje oraz ilość otrzymanych czerwonych i żółtych kartek. Indywidualne podejście do każdego gracza (nawet jeśli będzie wyjątkowo pracochłonne) pomoże lepiej zrozumieć problemy oraz słabe strony drużyny. Szczególnie istotne jest także to, czy piłkarze potrafią współpracować ze sobą i czy rozumieją wzajemnie swoje posunięcia. Zgrany, zintegrowany pod względem wypełniania taktyki zespół ma większe szanse na zwycięstwo. Zdaniem ekspertów zakłady bukmacherskie powinny opierać się właśnie na dogłębnej analizie nawet najmniejszego ruchu. 

Wyciąganie wniosków

Mądrym nawykiem praktykowanym przez doświadczonych bukmacherów jest przypatrywanie się wynikom kilku poprzedzających właściwy mecz spotkań. Mogą one jednak nie być miarodajne, dlatego dla większego bezpieczeństwa należy także porównać formę rywala. Remis z drużyną plasującą się na najwyższych miejscach ma bowiem większą wartość od wygranej 5 do 0 z niszowym składem. Ponadto wnikliwi obserwatorzy z łatwością zauważą, że zawodnicy inaczej grają na boisku rodzimym a inaczej na wyjeździe. Często obiektywnie słabsze kluby dzięki motywacji czerpanej ze wsparcia kibiców są w stanie osiągnąć bardzo dobre wyniki. Powszechnym dzisiaj rozwiązaniem jest oglądanie powtórek poszczególnych akcji. Zbliżenia w zestawieniu z lekkim spowolnieniem obrazu pozwolą skonfrontować nawet najbardziej sprzeczne opinie na temat formy drużyny czy konkretnego piłkarza.

Pierwsze minuty nie są najważniejsze 

Przy obstawianiu wyniku spotkań na żywo, nie należy postępować pochopnie i sugerować się pierwszym kwadransem meczu. Sytuacja w każdej chwili może nieoczekiwanie się zmienić, a zbyt szybka analiza sytuacji może wywołać lawinę błędów, która doprowadzi do dużej straty materialnej. Wszystkie analizy powinny być prowadzone bez emocji. Kalkulacje „na gorąco” powodują szkodliwą dezorientację. Należy skupić się na wnioskach, do których udało się dojść na neutralnym gruncie. Dodatkową aktywnością, którą można dodać do stałego zestawu czynności wykonywanych przed obstawieniem meczu, jest uważne obserwowanie taktyki drużyny i poziomu jej dynamiki. Czasami, nawet pomimo dobrych zawodników w składzie reszta graczy jest niezsynchronizowana. Taka niesubordynacja, nawet chwilowa może przesądzić o ostatecznym wyniku meczu drastycznie szybko. 

Sfera medialna i specyfika sędziów

Śledzenie mogących zaburzyć dobrą opinię drużyny skandali i doniesień prasowych może okazać się dobrym rozwiązaniem. Często określone informacje potrafią mocno wpływać na niekorzyść składu i znacząco popsuć atmosferę między piłkarzami. Oku czujnego bukmachera nie umknie żadna afera ani bójka kreująca wizerunek zawodników. Jest to kwestia delikatna i niemal tak samo trudna, jak przewidzenie zachowania sędziów. Ci bowiem zależnie od humoru, doświadczenia i innych czynników mogą wydawać bardziej lub mniej sprawiedliwe werdykty. Należy więc analizować ich tok myślenia z pewnym zagłębieniem w profesjonalną ocenę.