Informacje Ekstraklasy

Gdzie oglądać Ekstraklasę w telewizji i internecie?

Ekstraklasa to najwyższa w hierarchii klasa ligowych rozgrywek piłki nożnej mężczyzn w Polsce. Aktualnie głównym sponsorem jest spółka PKO Bank Polski, wcześniej sponsorami byli również Lotto, Orange, T-Mobile. W rozgrywkach najwyższego szczebla bierze udział 16 drużyn, w trzydziestu kolejkach spotkań, tak, by każda drużyna z drugą rozgrywała spotkanie dokładnie dwa razy, raz w roli gospodarza, a drugi jako gość. Po zakończeniu rundy zimowej i wiosennej wszystkie drużyny przechodzą do rundy finałowej, gdzie pierwsze osiem drużyn z początku stawki konkuruje między sobą o Mistrzostwo Polski, a zespoły od 9 miejsca do końca tabeli o utrzymanie w lidze Ekstraklasy. Drużyna, która zostaje Mistrzem Polski, kwalifikuje się tym samym do eliminacji Ligi Mistrzów (UEFA Champions League), a Wicemistrz i trzecia drużyna z podium do eliminacji niższej rangi Ligi Europy (UEFA Europa League). Wśród triumfatorów najwyższej ligi w Polsce można wyróżnić: Legię Warszawę, Lecha Poznań, Wisłę Kraków, Górnika Zabrze. Rozgrywki Ekstraklasy cały czas utrzymują i zyskują nową szerzę fanów, aktywnie uczestniczących jako widownia na trybunach lub przed telewizorem w zaciszu domowych, a także pubach.

Ekstraklasa w telewizji

Nie każdy kibic polskiej piłki nożnej jest skory, by uczestniczyć aktywnie w meczach. Wśród powodów przeciwko mogą się znaleźć takie argumenty jak: cena biletów, dojazd na stadion, czy nawet do drugiego miasta na mecz gościnny, ograniczona widoczność z trybun. Oglądanie sportu przed telewizorem daje znacznie większą wygodę i komfort, samotnie lub wśród znajomych, przy dobrym piwie i jedzeniu. Oglądanie Ekstraklasy umożliwia współcześnie kilka kanałów, głównie te z pakietów premium telewizji satelitarnej. Zmagania polskich drużyn z Ekstraklasy można śledzić dzięki takim kanałom płatnym jak: Canal+ Sport, Canal+ Sport 2, Canal+ Sport, Canal+ Sport 4, w ramach abonamentu telewizji Canal+, a także na kanale nSport+, a czasem również i na publicznych stacjach Telewizji Polskiej. Dostęp do kanałów szyfrowanych oczywiście jest płatny przy wyborze abonamentu, jednak oferuje on dostęp do wszystkich meczów, każdej kolejki, co pozwala przymknąć oko na poniesiony koszt.

Oglądanie Ekstraklasy w Internecie

W obecnych czasach nie musimy już być posiadaczem własnego odbiornika telewizyjnego, wystarczy jedynie komputer, czy laptop z dostępem do Internetu i możemy mieć prawie identyczną rozrywkę jak w telewizji. Od jakiegoś czasu telewizje, jak chociażby wcześniej wspomniane Canal+ oferują również wykupienie abonamentów, pakietów na swoich stronach w Internecie, które ponadto umożliwiają nam dowolne funkcje. Kibic chcący oglądać kilka meczów jednocześnie może skorzystać z funkcji multiscreen, dzięki, której można oglądać nawet 4 kanały jednocześnie na jednym, podzielonym ekranie. Umożliwia również zastopowanie rozgrywki, przesunięcie jej do tyłu, a także dostęp do wszystkich wcześniej emitowanych programów do 8 godzin wstecz. Mecze polskiej ligi Ekstraklasy oferują również w swoich dedykowanych pakietach takie telewizje i platformy internetowe jak: NC+ Go, a także Player.pl.